Firma

Optima Recykling powstała
z potrzeby ochrony środowiska poprzez ułatwienie recyklingu przedsiębiorstwom przemysłowym.

Jako specjaliści w naszej dziedzinie skupiamy się przede wszystkim na kompleksowości naszych usług. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo i efektywność współpracy, ale również komfort naszym Klientom. 

 

Nasza historia

Poznaj nas

Środowisko chronimy zawodowo już od 19 lat. Pierwszy oddział Optima Recykling powstał w Szydłowcu, a już kilka lat później swoje działanie rozpoczął kolejny w Toruniu. Dzięki naszemu zaangażowaniu wkrótce dodaliśmy kolejny punkt na recyklingową mapę Polski, tym razem w Inowrocławiu.

Od początku istnienia działamy przede wszystkim z pasją oraz myślą o bezpieczeństwie i zaufaniu. To właśnie na ich bazie budujemy wieloletnie relacje partnerskie.

Nasz wpływ

Optima dla środowiska

W Optima  traktujemy każdy etap recyklingu odpowiedzialnie. Dlatego zaangażowanie naszego zespołu idzie w parze z użyciem innowacyjnych technologii, takich jak system lokalizacji, którego używamy z myślą o jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Na tym jednak nie poprzestajemy. Dążąc do minimalizacji liczby odpadów przekazywanych na składowiska nie zapominamy o minimalizacji naszego własnego wpływu przemysłowego na środowisko. W tym celu dbamy o efektywne zużycie energii, stosujemy technologie bezodpadowe lub małoodpadowe, a do bezpiecznego magazynowania podchodzimy ze wzmożoną uwagą.

Nasza misja

Dążymy do celu

Misją Optimy jest zniwelowanie liczby odpadów trafiających na składowiska. Dlatego dbamy o ciągłe doskonalenie jakości usług oraz procesów produkcyjnych poprzez unowocześnianie i rozwój parku maszynowego. 

Jako eksperci w dziedzinie recyklingu jesteśmy świadomi dynamiczności zmian w branży oraz w przepisach prawnych. Dlatego rozwój naszej własnej wiedzy idzie w parze z rozwojem wykorzystywanej przez nas technologii. 

Posiadamy niezbędny potencjał techniczny i organizacyjny, uprawnienia oraz wiedzę, dzięki czemu prowadzimy profesjonalną gospodarkę surowcami wtórnymi, odpadami niebezpiecznymi oraz innymi niż niebezpieczne.
Innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki i przetwarzania odpadów powodują, że jesteśmy dla naszych Kontrahentów docenianym partnerem.